I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
+370 658 18504



Parašykite
tiesiogiai




Sekite mus


Parengtos dvi naujos nacionalinės kvalifikacijos tobulinimo programos filosofijos, etikos ir geografijos mokytojams

2025-01-10

Iki sausio 25 d. geografijos, filosofijos ir etikos mokytojai gali aplikuoti į naujas nacionalines kvalifikacijos tobulinimo programas. Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) kartu su Vilniaus universitetu mokantiems ar siekiantiems mokyti filosofijos ar etikos dalyko 1-12 klasėse bei geografijos dalyko 6–8 ir 9–12 (I g.– IV g.) klasėse siūlo naujas kvalifikacijos tobulinimo programas.

Nacionalinės kvalifikacijos tobulinimo programos rengiamos ir įgyvendinamos, vykdant projektą „Pedagogų kompetencijų stiprinimas nacionalinėse kvalifikacijos tobulinimo programose ir magistrantūros studijose“, kurio partneriai – NŠA ir Lietuvos aukštosios mokyklos.

Filosofijos ir etikos mokytojams siūlomoje programoje „Filosofijos ir etikos mokytojų dalykinių ir didaktinių kompetencijų tobulinimas“ siekiama ne tik supažindinti, bet pasiūlyti kurti bei išbandyti įvairias filosofijos ir etikos mokymo(si) strategijas, metodus, priemones bei vertinimo strategijas. Programos turinys supažindina su pagrindinėmis filosofijos ir etikos kryptimis, jų mokymo metodologinėmis prieigomis, pabrėžia filosofijos ir etikos santykį su asmens gyvenimu, aplinkiniu pasauliu, skatina asmens tobulėjimą bei ugdo atsakingą pasaulio pilietį.

Programos apimtis – 10 studijų kreditų (270 akad. val. Iš jų 190 akad. val. (70 proc.) sudaro kontaktinis darbas – 69 akad. val. teorija, 121 akad. val. – pratybos, 80 akad. val. skiriama savarankiškai praktikai mokykloje (30 proc.)). Programa bus vykdoma mišriu (kontaktiniu ir nuotoliniu) būdu. Dalyviams, įvykdžiusiems programą, bus išduotas kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimas ir akademinė pažyma apie studijuotus dalykus, kurie gali būti užskaityti studijuojant Dalyko pedagogikos (filosofijos ir etikos šaka) bakalauro studijų programą, vadovaujantis Vilniaus universiteto studijų tvarkos aprašu. Programos vykdymas planuojamas nuo 2025 m. vasario mėn. 4 d. iki 2025 m. rugsėjo mėn. 30 d.

Detalesnę informaciją apie programos turinį galite rasti čia: https://shorturl.at/a9F7n  

Registracija vyksta iki 2025-01-25: https://forms.office.com/e/uqQnb6afNc ;

Geografijos mokytojai naujoje nacionalinėje kvalifikacijos tobulinimo programoje „Geografijos mokymas(is)“ galės atnaujins geografijos, geografinių informacinių sistemų ir brandos darbo dalykų mokymo turinio žinias, praktinių darbų aprašus. patobulins didaktines kompetencijas, gebėjimus vertinti, analizuoti, bendradarbiauti su kitais kuriant mokymo(si) medžiagą bei naudojantis skaitmeninėmis priemonėmis, praktiniais darbais, informacinių šaltinių įvairove.

Programos apimtis – 10 studijų kreditų (270 akademinių valandų, iš jų 189 akad. val. (70 proc.) sudaro kontaktinis darbas: 77 akad. val. teorija, 112 akad. val. pratybos, 81 akad. val. skiriama praktikai ugdymo įstaigose (30 proc.)). Programa bus vykdoma mišriu (auditoriniu ir nuotoliniu) būdu. Programos dalyviams, pradedant Programos mokymus, bus galima dalį Programos dalykų/temų įskaityti, pripažįstant ir užskaitant anksčiau įgytas kompetencijas, vadovaujantis Vilniaus universiteto studijų tvarkos aprašu. Dalyviams, įvykdžiusiems programą, išduodama akademinė pažyma apie studijuotus dalykus, kurie gali būti užskaitomi Geografijos ir teritorijų planavimo magistro programoje ir pažymėjimas, liudijantis patobulintas mokytojo kompetencijas. Programa planuojama: I mokytojų grupei nuo 2025-02-03 iki 2025-07-11; II mokytojų grupei nuo 2025-10-06 iki 2026-03-27.

Detalesnę informaciją apie programos turinį galite rasti čia: https://shorturl.at/a9F7n

Registracija vyksta iki 2025-01-25: https://forms.office.com/e/QrcEift8Dt

Kontaktai pasiteiravimui dėl abiejų programų:
Vilniaus universitetas, Andrijana Leonienė andrijana.leoniene@fsf.vu.lt

* Mokymai skirti tik pedagogams, dirbantiems bendrojo ugdymo įstaigose, registruotiems Pedagogų registre ir dirbantiems pedagoginį darbą.
* Mokymuose gali dalyvauti tik tie pedagoginiai darbuotojai, kurie iki šiol nėra dalyvavę nei vienoje projekto „Pedagogų kompetencijų stiprinimas nacionalinėse kvalifikacijos tobulinimo programose ir magistrantūros studijose“ finansuojamoje veikloje (nei bet kurioje nacionalinėje kvalifikacijos tobulinimo programoje, nei magistrantūros studijose).

Nacionalinės kvalifikacijos tobulinimo programos įgyvendinamos pagal Švietimo plėtros programos pažangos priemonę Nr. 12-003-03-06-01 „Pirmiausia – mokytojas“ bus finansuojamas Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.

Skip to content