Nacionalinė švietimo agentūra skelbia patvirtintą Ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas įgyvendinančių mokyklų švietimo aprūpinimo standartą.
Jis skirtas padėti kurti ir turtinti materialiąją mokyklos aplinką, kad ji būtų tinkama organizuoti kokybiškas pamokas, o mokiniai galėtų įgyti žinių, gebėjimų bei ugdytųsi reikalingas kompetencijas, pasitelkdami šiuolaikiškas mokymo(si) priemones bei įrangą atliekant praktines užduotis.
Šiaulių Didždvario gimnazijos chemijos mokytojos Virginijos Savickaitės, prisidėjusios prie Standarto rengimo, teigimu, pirmiausia buvo galvojama apie tiriamuosius darbus, kuriuos gamtos mokslų pamokų metu turi atlikti mokiniai. „Kad pamokos būtų įdomios, naudingos ir kokybiškos į Standartą sudėjome chemines medžiagas, indus, prietaisus, demonstracinius rinkinius, vizualinius modelius ir t. t. Taip pat stengėmės, kad ir pradedantysis mokytojas gautų visą jam reikiamą informaciją“, – Standarto rengimo procesu dalijasi ji.
Technologijų mokytoja Inga Hokušienė neabejoja, jog Standartas turės teigiamos įtakos kokybiškesniam technologijų dalyko pamokų organizavimui. Anot mokytojos, pagrindinis tikslas rengiant Standartą tas, kad visi technologijų mokytojai turėtų vienodas galimybes tinkamai organizuoti ugdymo procesą.
„Darbo grupėje išgryninome kokia technika, metodinės, darbo priemonės, įrankiai turėtų būti kiekvienoje mokykloje, kad mokiniai galėtų išbandyti tai, kas numatyta ugdymo programoje. Rūpestis buvo ne tik technika, įranga, įrankiai, kuri tarnauja ilgus metus, bet ir medžiagos, be kurių sustoja visi darbai. Norisi, jog įsivyrautų praktika, kad kiekvienoje mokykloje medžiagos būtų įsigyjamos periodiškai pagal Standarte esantį ar mokytojo patikslintą sąrašą. Tuomet mokytojui rūpėtų tik ugdymo proceso organizavimas, o ne materialių išteklių paieškos“, – sako I. Hokušienė.
Patvirtintas Standartas, kuris įsigalios nuo 2028 m., nustato minimalius reikalavimus mokyklų materialinei aplinkai ir mokyklos skaitmeninei infrastruktūrai. Šis dokumentas padės užtikrinti tinkamas sąlygas siekti geresnių ugdymo rezultatų kiekvienam besimokančiam.
Su dalyko mokymo priemonių sąrašais galite susipažinti Švietimo portale.
Mokyklų aprūpinimui šiuolaikiškomis gamtos ir technologijų mokslų priemonėmis numatyta skirti daugiau kaip 21 mln. eurų per NŠA įgyvendinamą projektą „Ugdymo priemonės mokykloms“, finansuojamą ES struktūrinių fondų. Mokyklos, atsižvelgdamos į savo poreikius ir patvirtintą Standartą, galės pasirinkti reikiamas gamtos ir technologijų mokslų priemones.