I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
+370 658 18504



Parašykite
tiesiogiai




Sekite mus


Renkama nauja grupė į „Gyvenimo įgūdžių mokomojo dalyko įgyvendinimas pagrindiniame ugdyme“ nacionalinę programą

2024-11-22

VDU Švetimo akademija kviečia prisijungti į naujas nacionalinės kvalifikacijos tobulinimo programos „Gyvenimo įgūdžių mokomojo dalyko įgyvendinimas pagrindiniame ugdyme“ grupes.

Ši programa skirta pagrindinio ugdymo pedagogams* (5-10 klasių), ugdymo įstaigų vadovams, pavaduotojams, ketinantiems vesti gyvenimo įgūdžių ugdymo pamokas pagal atnaujintas programas.

Programą baigusiems dalyviams bus išduodami 270 akad. val. (10 ECTS)  akredituoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai. Ši apimtis atitinka 10 Europos kreditų kaupimo ir perkėlimo sistemos (ECTS) kreditus, kuriais grindžiamos aukštojo mokslo studijų programos ir kvalifikacijos pripažinimas.

Programa įgyvendinama mišriuoju būdu.Teorinės paskaitos ir diskusijos su dalyviais vykdomos nuotoliniu būdu. Praktika – kontaktiniu būdu. Savarankiško darbo užduotis dalyviai vykdo individualiai studijuodami mokymosi medžiagą bei atlikdami paskirtas užduotis savo mokyklose. Programą įgyvendins mokslininkų ir praktikų grupė.

Paskaitų pradžia planuojama 2025 m. sausio mėnesio antroje pusėje.
Trukmė – 6 mėnesiai.

Registracija internetu nuo 2024 m. lapkričio 18 d., 12:00 val.  iki 2024 m. gruodžio 18 d.

Registracija čia.

Detaliau apie programą:
Programoje dėmesys sutelkiamas į tokių kompetencijų gilinimą, kurios leistų pamokas organizuoti interaktyviai, taikant praktines žinias. Mokytojai bus skatinami domėtis ir metodologijos inovacijomis, jas atsirinkti ir adaptuoti savo profesinėje veikloje.

„Kompetencijos, kurios bus ugdomos per gyvenimo įgūdžių programą, šiandien yra ypač svarbios, nes turime kasdien mokytis streso valdymo ir atsparumo jam besikeičiančiame pasaulyje, kritinio ir kūrybinio požiūrio į savo elgesį sudėtingose situacijose ar spręsdami kompleksines problemas“, – sako VDU Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. Lina Kaminskienė.

Programą sudaro 4 moduliai: socialinis ir emocinis ugdymas: teorija ir praktika; sveikatos ir gyvybės saugojimas; krizių prevencija; pamokos dizainas. Formuojant 1–3 modulių turinį, buvo atsižvelgiama į Gyvenimo įgūdžių programoje numatytus uždavinius mokiniams, pvz., mokiniai turi išmokti atpažinti emocijas, jas sukeliančius impulsus ir juos valdyti, tobulinti įtraukiojo elgesio įgūdžius, analizuoti įvairias situacijas, kuriose reikia priimti atsakingus sprendimus ir įvertinti pasekmes dėl savo ir kitų gerovės, įgyti žinių ir įgūdžių, reikalingų sveikatai ir gyvybei saugoti, mokėti suteikti pirmąją pagalbą ir pan.

Programą baigusių mokytojų kompetencijų rinkinys atitiks pedagogikos studijų krypties kokybės reikalavimus. Programa įgyvendinama bendradarbiaujant su 26 Lietuvos ir užsienio partneriais, su kuriais VDU Švietimo akademiją sieja ilgalaikė partnerystė. Mokymus ves kvalifikuoti VDU ir Klaipėdos universiteto profesoriai ir lektoriai, įsitrauks Lietuvos ir užsienio tyrėjai, dirbantys socialinio ir emocinio ugdymo, prevencinių programų srityje. Jų naujausių tyrimų rezultatai taip pat bus pristatyti programoje studijuojantiems mokytojams. Praktiniai užsiėmimai vyks savivaldybėse, kuriose susidaro 30 klausytojų grupės.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Antaną Stančių – antanas.stancius@vdu.lt

*Mokymai skirti tik pedagogams, dirbantiems bendrojo ugdymo įstaigose, registruotiems Pedagogų registre ir  dirbantiems pedagoginį darbą.

Mokymuose gali dalyvauti tik tie pedagoginiai darbuotojai, kurie iki šiol nėra dalyvavę nė vienoje projekto „Pedagogų kompetencijų stiprinimas nacionalinėse kvalifikacijos tobulinimo programose ir magistrantūros studijose“ finansuojamoje veikloje (nei bet kurioje nacionalinėje kvalifikacijos tobulinimo programoje, nei magistrantūros studijose).

Skip to content