I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
+370 658 18504



Parašykite
tiesiogiai




Sekite mus


Dažniausiai užduodami klausimai

Nacionaliniai mokinių pasiekimų patikrinimai vyksta kasmet nuo 2012 m.

Patikrinimo tikslai:

– suteikti grįžtamąjį ryšį apie kiekvieno mokinio žinias ir gebėjimus mokiniams, jų tėvams ir mokytojams;

– padėti mokiniams siekti geresnių rezultatų ir suteikti pagalbą mokymosi spragų turintiems mokiniams;

– suteikti objektyvią informaciją apie bendrą mokinių pasiekimų lygį mokytojams, mokyklai ir savivaldybei.

Ketvirtos klasės mokiniams vyksta du patikrinimai: lietuvių kalbos ir literatūros (skaitymo) ir matematikos.

Aštuntos klasės mokiniams vyksta lietuvių kalbos ir literatūros (skaitymo) bei matematikos patikrinimai.

Taip pat vyksta baltarusių, lenkų, rusų tautinės mažumos gimtosios kalbos ir literatūros (skaitymo) patikrinimas ketvirtos ir aštuntos klasės mokiniams.

Mokinių pasiekimų patikrinimo užduotys yra rengiamos pagal mokyklose įgyvendinamas ugdymo programas, tikrinama iš to, ko vaikai mokėsi.

Patikrinimuose ketvirtoje klasėje privalo dalyvauti visi pagal pradinio ugdymo programą besimokantys mokiniai, jei nustatyta tvarka nėra atleisti nuo dalyvavimo. Nedalyvavus patikrinime be pateisinamos priežasties, mokiniui nebus išduodamas pradinio išsilavinimo pažymėjimas.

Patikrinimuose 8 klasėje dalyvauja pagal pagrindinio ugdymo programą besimokantys mokiniai, jei nustatyta tvarka nėra atleisti nuo dalyvavimo.

Patikrinimo užduotis mokiniai atlieka elektroniniu būdu mokyklose. Kiekvienam mokiniui skiriamas kompiuteris. Mokinys gali naudotis rašymo priemone ir popieriaus lapais juodraščiui.

Ketvirtokams elektroniniam testui atlikti skiriama 60 min. Aštuntokams priklausomai nuo patikrinimo: matematikai – 60 min., lietuvių kalbai ir literatūrai bei gimtosiomis kalboms – 90 min.

Tam, kad mokiniai iš anksto susipažintų su testavimo aplinkos dizainu ir funkcionalumu, atlikimo reikalavimais, Nacionalinė švietimo agentūra  informacinėje testavimo sistemoje BETA (https://beta.etestavimas.lt/) yra paskelbusi 2023 m. ir 2024 m. užduotis.

Visos NMPP užduotys įvertintos automatiškai. Elektroninė vertinimo sistema kiekvienam mokiniui užduoties atlikimo lange pateikia preliminarų įvertinimą taškais. Galutinis įvertinimas pateikiamas ir pagal surinktų taškų skaičių, ir pasiekimų lygį. Pasiekimų lygiai yra keturi: aukštesnysis, pagrindinis, patenkinamas, slenkstinis.

Taškų ir pasiekimų lygių atitikmuo nėra nustatytas iš anksto. Po patikrinimo yra rengiama užduoties atlikimo statistinė analizė, kurios pagrindu dalyko ekspertai nustato taškų ir lygių atitiktį.

Nei mokinio surinkti taškai, nei jam priskirtas pasiekimų lygis nėra konvertuojami į pažymį.

Po NMPP kiekvienas mokinys užduoties atlikimo lange mato savo gebėjimų įvertinimą. Pasiekimo lygis  nurodomas išsamioje kiekvieno mokinio rezultatų ataskaitoje.

Iki mokslo metų pabaigos informacija apie rezultatus skirtingų ataskaitų formatu teikiama mokyklai ir savivaldybei. Ataskaitas rekomenduojama mokykloms naudoti ugdymo proceso tobulinimui, asmeninės pažangos planavimui. Informacija apie mokinių pasiekimus taip pat keliama ir į Mokinių registrą: mokiniui perėjus į kitą mokyklą, pastaroji gali matyti informaciją apie jo pasiekimus.

Informaciją tėvams apie vaiko rezultatus teikia mokykla.

2023 ir 2024 m. NMPP užduotys skelbiamos informacinėje testavimo sistemoje BETA (https://beta.etestavimas.lt/).

Atsižvelgiant į nustatytus mokinio specialiuosius ugdymosi poreikius bei pedagoginės psichologinės tarnybos išvadas ir rekomendacijas,  užduočių atlikimo laikas gali būti pratęsiamas 50 proc. nustatyto laiko. Patikrinime gali dalyvauti padėjėjas, jei jis priskirtas ugdymo procese.

NMPP metu mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, sudaroma galimybė naudotis tomis pačiomis priemonėmis kaip ir ugdymo procese.

Per NMPP nepasiekus slenkstinio pasiekimų lygio, mokiniui kitais mokslo metais turi būti sudaromas individualus jų mokymosi pasiekimų gerinimo planas. Numatyta, kad mokiniui bus skirta ne mažiau kaip 20 papildomų konsultacijų ne didesnėse nei 5 mokinių grupėse.

NMPP rezultatai neturi jokios įtakos mokinį keliant į kitą klasę.

Užduotis rengiama remiantis mokymo(si) turiniu 1–4 klasėms, įtraukiant tik ugdymo procese nagrinėtas mokymo(si) turinys).

Užduotį sudaro 20 uždavinių. Maksimali taškų suma – 30 taškų. Patikrinimo trukmė – 60 minutės.

Atsižvelgiant į šių metų NMPP tvarkaraštį, patikrinime gali būti užduotys iš visų 1–3 klasės temų ir potemių, o iš 4 klasės šių: skaičiai ir skaičiavimai (natūralieji ir sveikieji skaičiai: skaičiai nuo 0 iki 1000000; sudėtis, atimtis, daugyba, dalyba; trupmeniniai skaičiai: trupmenos, veiksmai su trupmenomis; finansiniai skaičiavimai), modeliai ir sąryšiai (dėsningumai; algoritmai ir programavimas, algebra: lygtys, raidiniai reiškiniai).

Užduotis rengiama remiantis mokymo(si) turiniu 5–8 klasėms, įtraukiant tik ugdymo procese nagrinėtas mokymo(si) turinys.

Užduotį sudaro 25-30 uždavinių. Maksimali taškų suma – 40 taškų. Patikrinimo trukmė – 60 minutės.

Atsižvelgiant į šių metų NMPP tvarkaraštį, patikrinime gali būti uždaviniai iš 5–7 klasių visų sričių, temų ir potemių, o iš 8 klasės – iš šių sričių, temų ir potemių: skaičiai ir skaičiavimai (realieji skaičiai: kvadratinė ir kubinė šaknys, skaičių aibės, veiksmai su realiaisiais skaičiais; finansiniai skaičiavimai) bei modeliai ir sąryšiai (algebra: raidiniai reiškiniai, lygčių sistemos; tiesiniai ir netiesiniai sąryšiai: tiesinis sąryšis).

Taip, matematikos užduotys bus išverstos.

Taip. Numatyta bandomąjį matematikos NMPP organizuoti sausio 24 d.

Užduotis rengiama remiantis mokymo(si) turiniu 1–4 klasėms, įtraukiant tik ugdymo procese nagrinėtą mokymo(si) turinį).

Užduotį sudaro:

– skaitymas, teksto supratimas ir literatūros bei kultūros pažinimas (15 taškų). Mokiniai skaito tekstą ir atlieka nurodytas užduotis. Pateikiami du tekstai, kurių bendra apimtis – 200–300 žodžių;

– teksto komponavimas (5 taškai). Rekomenduojama teksto komponavimo užduoties tekstų apimtis – 50–100 žodžių.

– kalbos pažinimas (5 taškai).

Maksimali taškų suma – 25 taškai. Patikrinimo trukmė – 60 minutės.

Atliekant šią užduotį ketvirtokams nereikės rinkti teksto, nebent įrašyti raidę ar žodį.

Užduotis rengiama remiantis mokymo(si) turiniu 5–8 klasėms (ugdymo procese nenagrinėtas mokymo(si) turinys neįtraukiamas).

Užduotį sudaro:

– skaitymas, teksto supratimas ir literatūros bei kultūros pažinimas (20 taškų). Pateikiami vienas ar daugiau tekstų, kurių bendra apimtis – iki 700 žodžių.

– kalbos pažinimas (10 taškų).

– teksto kūrimas ir komponavimas (10 taškų). Teksto kūrimui ir kalbos pažinimui pateikiami klausimai.

Maksimali taškų suma – 40 taškų. Patikrinimo trukmė – 90 minučių.

 

Atnaujinta: 2024-04-16

Skip to content