I–IV 8.00-17.00
V 8.00-15.45


Paskambinkite
+370 658 18504



Parašykite
tiesiogiai




Sekite mus


Inžinerinių technologijų mokytojams atidaryta registracija į nacionalinę kvalifikacijos tobulinimo programą, stiprinančią dalykines kompetencijas

2025-04-29

Inžinerinių technologijų srityje dirbantys mokytojai kviečiami dalyvauti nacionalinėje kvalifikacijos tobulinimo programoje „Inžinerinės technologijos: dalykinių kompetencijų stiprinimas“. Programą įgyvendina Vilniaus universitetas kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VILNIUS TECH), įgyvendindami Nacionalinės švietimo agentūros projektą „Pedagogų kompetencijų stiprinimas nacionalinėse kvalifikacijos tobulinimo programose ir magistrantūros studijose“.

Programa skirta bendrojo ugdymo mokyklų pedagogams, kurie ne mažiau kaip vienerius metus moko inžinerinių technologijų dalyko arba 11–12 klasių mokomajame procese integruoja STEAM krypties (ypač inžinerinių mokslų) turinį.

Kvalifikacijos tobulinimo programos tikslas – stiprinti pedagogų dalykines ir praktines kompetencijas, ugdyti gebėjimą integruoti inžinerijos žinias į mokomųjų dalykų turinį, praturtinant mokinių ugdymo patirtį. Programoje dėmesys skiriamas aplinkos ir energetikos inžinerijos, elektros ir elektronikos inžinerijos, mechanikos ir transporto inžinerijos, robotikos ir mechatronikos, statinių inžinerijos bei pramonės biotechnologijų temoms.

Bendra programos apimtis – 270 akademinių valandų, iš kurių 190 valandų sudaro kontaktinis ir nuotolinis mokymasis (74 valandos teorijos ir 116 valandų praktinių užsiėmimų), o 80 valandų skirta savarankiškai praktikai mokytojų darbovietėse ar kitose ugdymo įstaigose. Mokymai yra nemokami, tačiau dalyviai turi patys pasirūpinti kelionės ir apgyvendinimo išlaidomis.

Programos dalyviai, sėkmingai baigę mokymus, gaus akademinę pažymą apie studijuotus dalykus ir pažymėjimą, patvirtinantį patobulintas kompetencijas. Be to, VILNIUS TECH įgytos žinios galės būti įskaitytos kaip kreditai tam tikrose bakalauro studijų programose: transporto inžinerijoje, elektros energetikos inžinerijoje, aviacijos mechanikos inžinerijoje, avionikoje bei orlaivių pilotavimo ir skrydžių valdymo studijose.

Mokymai vyks nuo 2025 m. rugpjūčio 25 d. iki 2026 m. kovo 13 d. Kontaktiniai mokymai suplanuoti mokinių atostogų metu – 2025 m. rugpjūčio 25–29 d., lapkričio 3–7 d., 2026 m. vasario 17–20 d., o nuotoliniai užsiėmimai vyks darbo dienomis po 16.20 val.

Norint dalyvauti programoje, būtinas mokyklos direktoriaus raštiškas patvirtinimas dėl mokytojo komandiruotės ir įsipareigojimo dalyvauti visoje programoje. Registracija vykdoma internetu nuo 2025 m. balandžio 28 d. iki birželio 27 d. Dalyviai, atrinkti į programą, bus informuoti elektroniniu paštu. Registracija internetu iki 2025-06-27 dienos: https://shorturl.at/ihbyz Daugiau informacijos: https://shorturl.at/qbHKE

Kontaktai pasiteiravimui:

– VILNIUS TECH: dr. Kristina Viršulienė, el. p. kristina.virsuliene@vilniustech.lt , tel. nr. (0 5) 251 2525 (turinio, programos tvarkaraščio ir pan. klausimais).

– Vilniaus universitetas: Simona Vižinienė, el. p. simona.viziniene@fsf.vu.lt (projekto administravimo klausimais).

Informacija apie kitas esamas ir būsimas nacionalines programas: https://shorturl.at/9uWi0 , NŠA naujienose bei NŠA Facebook paskyroje.

*Mokymai skirti tik pedagogams, dirbantiems bendrojo ugdymo įstaigose, registruotiems Pedagogų registre ir dirbantiems pedagoginį darbą.

**Mokymuose gali dalyvauti tik tie pedagoginiai darbuotojai, kurie iki šiol nėra dalyvavę nė vienoje projekto „Pedagogų kompetencijų stiprinimas nacionalinėse kvalifikacijos tobulinimo programose ir magistrantūros studijose“ finansuojamoje veikloje (nei bet kurioje nacionalinėje kvalifikacijos tobulinimo programoje, nei magistrantūros studijose).

Nacionalinės kvalifikacijos tobulinimo programos įgyvendinimas pagal Švietimo plėtros programos pažangos priemonę Nr. 12-003-03-06-01 „Pirmiausia – mokytojas“ bus finansuojamas Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.