Šiandien daugumos šalies pradinio ir pagrindinio ugdymo mokyklų mokiniai gali plėsti gamtos bei technologijų mokslų gebėjimus, savo mokyklose bei regioniniuose gamtos mokslų, technologijų, inžinerinio, menų ir matematinio ugdymo (STEAM) centruose turimomis praktinėmis priemonėmis. Šioms galimybėms plėsti per 6-erius metus buvo skirta daugiau nei 24 mln. eurų.
Nacionalinei švietimo agentūrai pradėjus įgyvendinti projektą, skirtą aprūpinti mokyklas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis, pirmiausia dėmesys buvo skirtas pradinio ugdymo klasėms. Net 672 šalies mokyklos buvo aprūpintos mokymo priemonėmis ir įranga, skirta 1–4 kl. mokinių gamtamoksliniam ugdymui. Buvo parūpinta įvairių mokomųjų priemonių už 2,02 mln. eurų – tai įvairi laboratorinė įranga, skirta praktinėms veikloms bei tyrimams atlikti.
Vėlesniame projekto etape 533 mokyklų pagrindinio ugdymo klasės sulaukė chemijos, fizikos, technologijų dalykų mokymo priemonių, skirtų 5–8 kl. mokinių ugdymui. Įvairioms laboratorijų praktinėms priemonėms įsigyti buvo skirta 4,06 mln. eurų.
Pradinių ir 5-8 klasių mokytojams parengta 120 mokomosios medžiagos, kaip naujas praktines priemones naudoti pamokose, paketų.
Vienas esminių projekto pasiektų rezultatų – tai kartu su projekto partneriais sukurti regioniniai gamtos mokslų, technologijų, inžinerinio, menų ir matematinio ugdymo (STEAM) centrai. Šios moderniai įrengtos, kokybiškomis mokomosiomis priemonėmis užpildytos, erdvės, suteikiančios mokiniams bei mokytojams platesnes galimybes mokyti ir mokytis gamtos, technologinių mokslų, inžinerijos ar matematikos įkurtos septyniuose šalies regionuose: Alytuje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose ir Utenoje. Regioniniuose centruose įrengtos standartizuotos biologijos-chemijos, fizikos-inžinerijos, robotikos, IT bei specializuotos, atitinkančios regiono specifiškumą, laboratorijos. Jose mokiniai atlieka tiriamuosius darbus pagal bendrųjų ugdymo programų reikalavimus, vykdo tiriamąsias veiklas, susijusias su atitinkamo regiono specifika ir to krašto prioritetais.
Už 13,6 mln. eurų Lietuvos mokykloms buvo nupirkta daugiau kaip 11 tūkst. nešiojamų ir 33 tūkst. planšetinių kompiuterių, organizuojant mokymąsi nuotoliniu būdu, kilus pasaulinei COVID pandemijai.
Nacionalinės švietimo agentūros įgyvendintas projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ pripažintas vienu geriausių Europos Sąjungos (ES) fondų investicijų Lietuvoje projektu – jam skirtas 2022 m. „Europos burių“ apdovanojimas.