Beveik 1000 pedagogų jau sudalyvavo skaitmeninių kompetencijų mokymuose. Dauguma Lietuvos mokytojų, panorusių įsivertinti bei tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, įvardija, kad tam reikia skirti daugiau dėmesio ir siekia gerinti kompetencijas. Nacionalinės švietimo agentūros EdTech centras nuo rudens planuoja apmokyti dar 3000 pedagogų.
Planuojama apmokyti apie 2400 priešmokyklinio bei pradinio ugdymo mokytojų ir apie 2000 pagrindinio bei vidurinio ugdymo mokytojų. Užsiėmimai yra nemokami ir vyksta nuotoliniu būdu grupėse, kurios sudaromos pagal gebėjimų lygius.
„Pagrindinis šių mokymų privalumas – personalizuoto mokymosi svarba. Tai įgyvendinti mums leidžia Europos pedagogų skaitmeninių kompetencijų sistemos „DigCompEdu“ ir „DigComp2.2“, kuriomis naudojasi dauguma Europos Sąjungos valstybių. Standartizuotos sistemos leidžia visų lygių pedagogams išsamiai ir kokybiškai įsivertinti, nusistatyti skaitmeninių kompetencijų lygį ir tikslingai jas tobulinti“, – sako EdTech centro vadovė Indrė Šuolienė.
Mokytojai, pasirinkę dalyvauti mokymuose, naudojosi skaitmeniniu įrankiu „SELFIE for TEACHERS“, padedančiu mokytojams atlikti savianalizę ir įsivertinti savo turimus skaitmeninius įgūdžius – nustatyti savo stipriąsias ir silpnąsias puses.
Mokymų metu dėmesys skiriamas mokytojų turimų žinių bei gebėjimų gerinimui bei savo žinių panaudojimui klasėje. Mokytojai turi galimybę ne tik atlikti praktines užduotis, bet ir stebėti kolegų su mokiniais atliktas veiklas. Taip pat pedagogai mokysis kurti skaitmeninį ugdymo turinį, susipažins su kibernetinio saugumo reikalavimais ir naujausių technologijų pritaikymu pamokose. Be to, gerinami informacijos valdymo įgūdžiai, supažindinama su bendravimo ir bendradarbiavimo skaitmeninėje erdvėje principais.
Šiuos mokymus sudaro kūrybinis programavimas, 3D modeliavimas, virtualios realybės ir dirbtinio intelekto naudojimas pamokose, atsižvelgiama į technologijų pritaikymą specialiųjų poreikių mokinių ugdymui.
Mokymams pasitelkiamos įmonių „Tęstinių mokymų centras“ bei „Vedliai“ skaitmeninės kursų platformos. Pastarieji mokymų rengėjai tarptautiniuose „World Summit Awards“ apdovanojimuose paskelbti pasaulinio skaitmeninių projektų konkurso nugalėtojais. „Nuostabu, jog su mūsų mokytojais darbuosis vieni geriausių pasaulyje“, – priduria I. Šuolienė.
Pirmieji užsiėmimai jau startavo, mokymai vyks iki 2024 m. birželio mėnesio. Papildomi kvietimai į rudens kursus bus skelbiami artimiausiu metu.